Mall:Ffakta: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
Cognatus (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
Cognatus (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{| cellpadding="2" style="float: right; width: 307px; background: # | {| cellpadding="2" style="float: right; width: 307px; background: #e0e0e0; margin-left: 1em; border-spacing: 1px;" | ||
|- | |- | ||
! colspan="2" | Tillhörigheter | ! colspan="2" | Tillhörigheter | ||
|- style="background: #e8e8e8;" | |||
| [[Kontrakt]]: || Namn på kontrakt | |||
|- style="background: #e8e8e8;" | |||
| [[Kyrklig samfällighet]]: || Namn på Kyrklig samfällighet | |||
|- style="background: #e8e8e8;" | |||
| [[Stift]]: || Namn på Stift | |||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Fögderi]]: || Namn på Fögderi | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Länsmansdistrikt]]: || Namn på Länsmansdistrikt | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Landsfiskalsdistrikt]]: || Namn på Landsfiskalsdistrikt | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Polisdistrikt]]: || Namn på Polisdistrikt | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Åklagardistrikt]]: || Namn på Åklagardistrikt | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Kronofogdedistrikt]]: || Namn på Kronofogdedistrikt | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Län]]: || Namn på Län | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Härad]]: || Namn på Härad | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Tingslag]]: || Namn på Tingslag | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Domsaga]]: || Namn på Domsaga | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Kommun]]: || Namn på Kommun | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[Militär indelning]]: || Namn på Militär indelning | |||
| [[Militär indelning]]: || | |||
|- | |- | ||
|}<noinclude> | |}<noinclude> |
Versionen från 22 oktober 2010 kl. 19.47
Tillhörigheter | |
---|---|
Kontrakt: | Namn på kontrakt |
Kyrklig samfällighet: | Namn på Kyrklig samfällighet |
Stift: | Namn på Stift |
Fögderi: | Namn på Fögderi |
Länsmansdistrikt: | Namn på Länsmansdistrikt |
Landsfiskalsdistrikt: | Namn på Landsfiskalsdistrikt |
Polisdistrikt: | Namn på Polisdistrikt |
Åklagardistrikt: | Namn på Åklagardistrikt |
Kronofogdedistrikt: | Namn på Kronofogdedistrikt |
Län: | Namn på Län |
Härad: | Namn på Härad |
Tingslag: | Namn på Tingslag |
Domsaga: | Namn på Domsaga |
Kommun: | Namn på Kommun |
Militär indelning: | Namn på Militär indelning |
Hur man användar mallen
Skriv så här högst upp i artikeln:
{{Ffakta |Kontrakt = Namn på kontraktet |Kyrklig samfällighet = Kyrklig samfällighet |Stift = Stift |Fögderi = Fögderi |Länsmansdistrikt = Länsmansdistrikt |Landsfiskalsdistrikt = Landsfiskalsdistrikt |Polisdistrikt = Polisdistrikt |Åklagardistrikt = Åklagardistrikt |Kronofogdedistrikt = Kronofogdedistrikt |Län = Län |Härad = Härad |Tingslag = Tingslag |Domsaga = Domsaga |Kommun = Kommun |Militär indelning = Militär indelning }}