Mall:Ffakta: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
Cognatus (diskussion | bidrag) (Tömde sidan) |
Cognatus (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(3 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{| cellpadding="2" style="float: right; width: 400px; background: #e0e0e0; margin-left: 1em; border-spacing: 1px;" | |||
|- | |||
! colspan="2" | Tillhörigheter | |||
|- style="background: #e8e8e8;" | |||
| [[Kontrakt]]: || Namn/Tidsperiod för Kontrakt | |||
|- style="background: #e8e8e8;" | |||
| [[Kyrklig samfällighet]]: || Namn/Tidsperiod för Kyrklig samfällighet | |||
|- style="background: #e8e8e8;" | |||
| [[Stift]]: || Namn/Tidsperiod för Stift | |||
|- style="background: #e8e8e8;" | |||
| [[Fögderi]]: || Namn/Tidsperiod för Fögderi | |||
|- style="background: #e8e8e8;" | |||
| [[Länsmansdistrikt]]: || Namn/Tidsperiod för Länsmansdistrikt | |||
|- style="background: #e8e8e8;" | |||
| [[Landsfiskalsdistrikt]]: || Namn/Tidsperiod för Landsfiskalsdistrikt | |||
|- style="background: #e8e8e8;" | |||
| [[Polisdistrikt]]: || Namn/Tidsperiod för Polisdistrikt | |||
|- style="background: #e8e8e8;" | |||
| [[Åklagardistrikt]]: || Namn/Tidsperiod för Åklagardistrikt | |||
|- style="background: #e8e8e8;" | |||
| [[Kronofogdedistrikt]]: || Namn/Tidsperiod för Kronofogdedistrikt | |||
|- style="background: #e8e8e8;" | |||
| [[Län]]: || Namn/Tidsperiod för Län | |||
|- style="background: #e8e8e8;" | |||
| [[Härad]]: || Namn/Tidsperiod för Härad | |||
|- style="background: #e8e8e8;" | |||
| [[Tingslag]]: || Namn/Tidsperiod för Tingslag | |||
|- style="background: #e8e8e8;" | |||
| [[Domsaga]]: || Namn/Tidsperiod för Domsaga | |||
|- style="background: #e8e8e8;" | |||
| [[Kommun]]: || Namn/Tidsperiod för Kommun | |||
|- style="background: #e8e8e8;" | |||
| [[Militär indelning]]: || Namn/Tidsperiod för Militär indelning | |||
|- | |||
|}<noinclude> | |||
<br clear="all" /> | |||
== Hur man användar mallen == | |||
Skriv så här högst upp i artikeln: | |||
<pre><nowiki> | |||
{{Ffakta | |||
|Kontrakt = Namn på kontraktet | |||
|Kyrklig samfällighet = Kyrklig samfällighet | |||
|Stift = Stift | |||
|Fögderi = Fögderi | |||
|Länsmansdistrikt = Länsmansdistrikt | |||
|Landsfiskalsdistrikt = Landsfiskalsdistrikt | |||
|Polisdistrikt = Polisdistrikt | |||
|Åklagardistrikt = Åklagardistrikt | |||
|Kronofogdedistrikt = Kronofogdedistrikt | |||
|Län = Län | |||
|Härad = Härad | |||
|Tingslag = Tingslag | |||
|Domsaga = Domsaga | |||
|Kommun = Kommun | |||
|Militär indelning = Militär indelning | |||
}} | |||
</nowiki></pre> | |||
</noinclude> |
Nuvarande version från 22 oktober 2010 kl. 19.54
Tillhörigheter | |
---|---|
Kontrakt: | Namn/Tidsperiod för Kontrakt |
Kyrklig samfällighet: | Namn/Tidsperiod för Kyrklig samfällighet |
Stift: | Namn/Tidsperiod för Stift |
Fögderi: | Namn/Tidsperiod för Fögderi |
Länsmansdistrikt: | Namn/Tidsperiod för Länsmansdistrikt |
Landsfiskalsdistrikt: | Namn/Tidsperiod för Landsfiskalsdistrikt |
Polisdistrikt: | Namn/Tidsperiod för Polisdistrikt |
Åklagardistrikt: | Namn/Tidsperiod för Åklagardistrikt |
Kronofogdedistrikt: | Namn/Tidsperiod för Kronofogdedistrikt |
Län: | Namn/Tidsperiod för Län |
Härad: | Namn/Tidsperiod för Härad |
Tingslag: | Namn/Tidsperiod för Tingslag |
Domsaga: | Namn/Tidsperiod för Domsaga |
Kommun: | Namn/Tidsperiod för Kommun |
Militär indelning: | Namn/Tidsperiod för Militär indelning |
Hur man användar mallen
Skriv så här högst upp i artikeln:
{{Ffakta |Kontrakt = Namn på kontraktet |Kyrklig samfällighet = Kyrklig samfällighet |Stift = Stift |Fögderi = Fögderi |Länsmansdistrikt = Länsmansdistrikt |Landsfiskalsdistrikt = Landsfiskalsdistrikt |Polisdistrikt = Polisdistrikt |Åklagardistrikt = Åklagardistrikt |Kronofogdedistrikt = Kronofogdedistrikt |Län = Län |Härad = Härad |Tingslag = Tingslag |Domsaga = Domsaga |Kommun = Kommun |Militär indelning = Militär indelning }}